...

Warto przeczytać:

MASZ PYTANIE?

NEWSLETTER

Prestashop – darmowy system sklepu online

prestashop, prosty sklep internetowy, darmowy sklep internetowy

Niezwykle ważne, w kontekście prowadzenia sklepu internetowego, jest wybranie odpowiedniego skryptu. Warto wyróżnić Prestashop, który posiada bardzo wiele zalet. Ten skrypt posiada intuicyjny i przyswajalny panel administracyjny. Ma to szczególnie duże znaczenie dla osób, rozpoczynających prowadzenie sklepu internetowego. Instalacja oraz modyfikacja również zasługują tutaj na pochwałę.

W prezentowanym skrypcie występuje narzędzie, które opiera się na popularnym systemie szablonów o nazwie „Smarty”. Zna go wielu programistów, a także designerów, w związku z czym modyfikacja grafiki nie bywa trudna. Można ją przeprowadzać samemu, bądź też zlecić to zadanie specjaliście.

Prestashop jest wykorzystywany przez użytkowników, posługujących się językiem angielskim, ale korzysta z niego także wielu Polaków. Wsparcie techniczne w naszym języku jest dostępne na stronie internetowej tego skryptu. Warto dodać, że charakteryzuje się on wieloma przydatnymi funkcjonalnościami. W zupełności wystarczają one początkującym, jak i właścicielom sklepów, którzy są średnio zaawansowani. Poza tym, można doinstalować brakujące funkcjonalności, które zazwyczaj są darmowe. Jeżeli będzie z tym problem, należy zlecić wykonanie potrzebnych opcji programiście.

Wśród zalet opisywanego skryptu, warto wyróżnić również jego wydajność. Prestashop nie wymaga dużej ilości zasobów serwera jak na tak rozbudowane możliwości. Ma bowiem wbudowany system indeksacji strony. Nie jest on tak wydajny jak prosty system Quick.Cart, jednak poradzi sobie lepiej, niż Magento. Reasumując, skrypt ma dobry stosunek wydajności w zestawieniu z funkcjonalnościami, które oferuje. Między innymi z tego powodu wybiera go wielu właścicieli sklepów internetowych.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.