Warto przeczytać:

MASZ PYTANIE?

NEWSLETTER

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z DARMOWEJ WYCENY!

Lolcontent – co to jest i jak działa?     

lolcontent na fanpage, marketing wirusowy, facebook, fan page,W jaki sposób zwiększyć liczbę like’ów, udostępnień, czy komentarzy na stronie? Okazuje się, że wbrew pozorom nie jest to trudne, ponieważ wystarczy posłużyć się lolcontenetem.

Co to jest lolcontent?

Są to treści zabawne, rozczulające, czy prześmiewcze, ale zawsze wzbudzające pozytywne odczucia. Słowo pochodzi ze zlepka dwóch angielskich słów: lol – skrót od laugh out loud, czyli śmiać się głośnio oraz content, czyli treść. Takie zabawne treści bardzo szybko stają się popularne i działają podobnie jak marketing wirusowy.

lolcontent, marketing wirusowy, facebook, fan page,

Kiedy stosować lolcontent?

Tego rodzaju zdjęcia, czy obrazki są bardzo szybko rozpowszechniane, ale nie można ich nadużywać. Wrzucenie od czasu do czasu postu na temat kotków, piesków, czy jakiegoś gotowego demotywatora może być pomocne, jeśli nie mamy  pomysłu bądź czasu na opracowanie innego postu. Wówczas lolcontent może być pomocny, ale zbyt częste publikowanie takich treści może w końcu stać się nudne i przyczynić się do negatywnego postrzegania marki.

lolcontent na fanpage, marketing wirusowy, facebook, fan page,

Ważne jest więc zachowanie tzw. złotego środka. Jeśli więc decydujemy się na lolcontent, to powinien on choć w części wiązać się z marką. W przypadku mocnych alkoholi, czy piwa zdjęcie ogłaszające, że w końcu weekend nie razi, podczas gdy zupełnie nie pasuje ono do opiniotwórczych gazet. Z kolei schroniska lub firmy produkujące karmy dla zwierząt mogą bez zbędnych ograniczeń publikować zdjęcia różnego rodzaju zwierzaków.

Warto więc pamiętać, że chociaż lolcontent szybko zwiększa zainteresowanie stroną, to jednak trzeba go stosować umiejętnie.