Warto przeczytać:

MASZ PYTANIE?

NEWSLETTER

Jak wybrać domenę strony internetowej?

Jak wybrać domenę strony internetowej? – Wybór domeny strony internetowej ma wpływ zarówno na rozpoznawalność firmy, jak i jej wyszukiwanie przez klientów. Decydując się na określoną nazwę należy mieć świadomość, że przedsiębiorstwo będzie z nią związane przez długi okres funkcjonowania. Ponadto powinna być łatwa do zapamiętania i w miarę korzystna do wypozycjonowania. Wszystkie powyższe aspekty należy wziąć pod uwagę, wybierając nazwę dla domeny.

Nazwa firmy

Najczęściej w nazwie domeny występuje część albo cała nazwa firmy plus rozwinięcie. Jest to najkorzystniejsze rozwiązanie, niestety w wielu przypadkach już niemożliwe, ze względu na zbyt dużą liczbę firm znajdujących swoje miejsce w internecie. Czasami dobrym rozwiązaniem jest rozwinięcie adresu strony, ale jak się okazuje, trzeba dużo czasu poświęcić, aby znaleźć właściwy.
Umieszczenie swojej marki lub nazwy firmy w domenie pozwoli na łatwiejszą identyfikację i szybsze skorzystanie z propozycji właściciela strony.

Prosty, krótki, łatwy do zapamiętania

strony internetowe katowice
Strony internetowe katowice

Adres powinien być prosty, łatwy do zapamiętania. Wtedy nie jest trudno przekazać informacje o firmie, nie gubiąc ważnych elementów. Krótki i zapadający w pamięć jest łatwy do odtworzenia w każdej sytuacji, co jest dobrym rozwiązanie w przypadku przekazów ustnych. Marketing szeptany w takim przypadku odgrywa ogromną rolę. Nazwa domeny powinna być łatwa w wymowie, ponieważ klient nie może się zastanawiać nad sposobem odczytania. Ponadto nazwy domen są często przekazywane w formie ustnej np. podczas rozmowy telefonicznej, a literowanie może doprowadzić do przekłamania. Nie do przyjęcia są zlepki słów lub wstawione dywizy, podkreślniki czy inne znaki, ponieważ utrudnia to zapamiętanie.

Czy umieścić polskie znaki w domenie?

Od pewnego czasu dostępne są domeny z polskimi znakami. Jednak w umysłach użytkowników internetu tak mocno zakodowała się wersja bez ogonków i kropek, że czasami nie warto ryzykować. Z jednej strony może być to dobry wabik dla potencjalnych klientów, z drugiej zaś spore utrudnienie.

Jakie rozszerzenia wybrać

Na polskich stronach internetowych króluje rozszerzenie .pl, lub com.pl jest najpopularniejsze i najchętniej wybierane przez klientów domen. Jeżeli chcemy zaistnieć w globalnej sieci, ciekawszym rozwiązaniem jest .com. Decyzja zależy od fantazji właściciela domeny. Obecnie nie ma to znaczenia, ponieważ rozszerzenia nie mają wpływu na pozycjonowanie strony.
Należy pamiętać, że rozszerzenie, które ma swoją wartość, wzbudza zaufanie klientów i ułatwia nawiązanie kontaktu, dlatego najkorzystniej jest zostać przy standardowych. Natomiast można wykupić te mniej oczywiste wraz z przekierowaniem do posiadanej strony.

Oryginalność nazwy domeny

Decydując się na określoną nazwę domeny, należy postawić na wyrazy, które nie są czyjąś marką albo nie są zastrzeżone. Niedopełnienie tych obowiązków grozi poważnymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi. Jeżeli nazwa firma jest w jakiś sposób zbieżna ze produktami o określonej marce, warto skonsultować decyzję o domenie internetowej, z prawnikiem.

Czego dotyczy domena

Domena powinna w jasny sposób naprowadzać klienta na informacje, co może znajdować się na stronie internetowej. Jeżeli to jest sklep internetowy, firma usługowa lub handlowa to bardzo ważne, aby wybrać taką domenę, nawiązująca nazwą do prowadzonej działalności.
Jeżeli wybrana domena jest zajęta, może warto poszukać podobnej o innym rozszerzeniu, jednak jest to dość ryzykowne, ze względu na wzajemną konkurencję.

Szukając informacji w wyszukiwarce, znajdziesz ten artykuł pod takimi frazami, jak:
 1. Jak wybrać odpowiednią domenę strony internetowej?
 2. Czym kierować się przy wyborze domeny dla strony internetowej?
 3. Jakie czynniki brać pod uwagę przy wyborze domeny strony?
 4. Poradnik: Jak dobrać idealną domenę dla strony internetowej.
 5. Jak wybrać pamiętną domenę dla swojej strony?
 6. Wybór domeny: Kluczowe kroki i wskazówki.
 7. Jak wpływać na SEO poprzez wybór domeny strony internetowej?
 8. Domena strony internetowej: Wpływ na wizerunek marki.
 9. Jakie są trendy w wyborze domen dla stron internetowych?
 10. Porównanie różnych typów domen dla strony internetowej.
 11. Wybór domeny dla strony biznesowej: Najważniejsze aspekty.
 12. Domena strony: Unikalność a dostępność.
 13. Jak wybrać domenę, która będzie łatwa do zapamiętania?
 14. Które domeny są bardziej wartościowe i dlaczego?
 15. Jakie są błędy do uniknięcia przy wyborze domeny strony internetowej?

Czerwionka, Katowice, Gliwice, Rybnik, Chorzów, Kraków, Wrocław, Warszawa, Poznań, Gdańsk

ZAPARASZAMY DO SKORZYSTANIA Z DARMOWEJ WYCENY!