Warto przeczytać:

MASZ PYTANIE?

NEWSLETTER

Jak pingować strony internetowe?

pingowaniu, pingowanie, Jak pingować strony internetowe, Czym jest pingowanie?

Mówiąc potocznym językiem, to nic innego, jak przesyłanie informacji do różnego rodzaju wyszukiwarek internetowych, jak np. Google, które ma na celu  szybszą indeksację strony lub bloga. Zaindeksowanie strony sprawi, że po wpisaniu przez użytkownika słów kluczowych, będzie się ona pojawiała w wynikach wyszukiwania.

Dzięki pingowaniu nowo powstała strona będzie szybciej „dostrzeżona” przez wyszukiwarki, a tym samym więcej osób będzie miało szansę ją odwiedzić. Pingowanie stosuje się także wtedy, gdy stronę lub podstrony aktualizujemy.

Jak pingować stronę?

Nie jest to trudne, gdyż do dyspozycji mamy wiele narzędzi, często darmowych. Popularne miejsca, gdzie można pingować strony, to między innymi:

  • pingfarm.com
  • ping.in
  • pingler.com
  • http://pingomatic.com

i wiele innych. Oczywiście istnieją także specjalne oprogramowania, jak chociażby darmowy Ping Machine, a także Ping SEO Master, czy OmniPing, za które trzeba już zapłacić. Oczywiście pingować na leży nie tylko swoją stronę czy bloga, ale także wpisy w katalogach, wpisy w preclach, podstrony z umieszczonymi odnośnikami.

Czy pingowanie jest skuteczne?

Na pewno warto poświęcić trochę czasu na pingowanie, ponieważ okazuje się, że faktycznie umożliwia ono szybszą indeksację nowej strony i to zarówno w wyszukiwarkach, jak i katalogach RSS. Ponadto strona jest szybciej aktualizowania w katalogach i wyszukiwarkach, dzięki czemu jej pozycja w tych ostatnich jest wyższa. Oczywiście skuteczność pingowania w stosunku do pozycjonowania nie jest tak duża, jak jeszcze kilka lat temu, ale mimo wszystko przynosi wymierne efekty.

darmowa wycena, strony internetowe, bannery reklamowe, wizytówki, ulotki, sklepy internetowe, litery przestrzenne

ZAPARASZAMY DO SKORZYSTANIA Z DARMOWEJ WYCENY!