Warto przeczytać:

MASZ PYTANIE?

NEWSLETTER

Jak dodać stronę do Google?

Jak dodać stronę do Google, dodanie strony do google, pozycjonowanie, google, indeksowanie stron, googlebot, pingowania,strony internetowej, czy strona została zaindeksowana, strony internetowej,dodawanie strony do google, dodaj stronę do google, dodawanie stron do wyszukiwarekSamo dodanie strony do wyszukiwarki nie jest trudne, gdyż wystarczy skorzystać z formularzy na stronach:

1.Bing i Yahoo http://www.bing.com/docs/submit.aspx

2.Google http://www.google.pl/addurl/

3.Netsprint http://www.netsprint.pl/serwis/addurl

Niestety trzeba pamiętać, że zgłoszenie strony za pomocą formularza może nie wystarczyć, aby została ona zindeksowana. Aby tak się stało, powinny do niej prowadzić odnośniki z różnych stron. Dopiero dzięki nim Googlebot może na nią trafić, ale i to pod warunkiem, że linki znajdują się w jakimś popularnym i mocnym serwisie. Inną możliwością jest zgłoszenie swojej strony do jakiegoś konkursu, umieszczanie odnośnika do niej na forach lub umieszczenie jej w katalogach, np. na WP lub Onecie.

Trzeba jednak pamiętać, że na stronie powinna znajdować się odpowiednia zawartość treści, gdyż w przeciwnym wypadku robot Google uzna ją za mało wartościową i nie zaindeksuje. Najlepiej więc zrezygnować z tzw. stron wejściowych, a w przypadku serwisów tworzonych we flashu, dodać jakikolwiek alternatywny tekst.

Jak sprawdzić, czy strona została zaindeksowana?

W tym celu należy wprowadzić w Google komendę w postaci domena.pl lub wpisać w wyszukiwarkę Google site:domena.pl. Pod hasłem domena wpisujemy nazwę swojej strony internetowej, ale bez przedrostka www. To bardzo ważne, gdyż w przeciwnym wypadku możemy nie otrzymać poprawnego wyniku.

Niestety czasem na zaindeksowanie trzeba bardzo długo czekać, dlatego warto skorzystać z możliwości pingowania, opisanej wcześniej, która przyspiesza cały proces. Warto również zainwestować w pozycjonowanie i optymalizację, dzięki czemu nasza strona będzie pojawiać się a pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania.

darmowa wycena, strony internetowe, bannery reklamowe, wizytówki, ulotki, sklepy internetowe, litery przestrzenne

 

ZAPARASZAMY DO SKORZYSTANIA Z DARMOWEJ WYCENY!