...

Warto przeczytać:

MASZ PYTANIE?

NEWSLETTER

Co to jest Rich Snippets?

Jakie są zalety stosowania Rich Snippets, zalety rich snippets, Co to jest Rich Snippets,Rich Snippets, jak uruchomić Rich Snippets, jak zrobić Rich Snippets, rich snippets wordpress,Przeciętny internauta raczej nie wie co oznacza Rich Snippets, choć z pewnością zetknął się już z tą funkcjonalnością, korzystając z przeglądarki Google. Otóż zwrot ten określa wszelkie dodatkowe informacje, pojawiające się w postaci grafiki lub tekstu w wynikach wyszukiwania. Najczęściej występujące Rich Snippets to:

  • film lub zdjęcie, ukazujące się po lewej stronie wyników wyszukiwania,
  • dane kontaktowe, np. numer telefonu,mail,
  • oceny dla usługi, produktu, czy filmu,
  • dane adresowe, zintegrowane z Google Local,
  • możliwość bezpośredniego odtwarzania multimediów.

Jakie są zalety stosowania Rich Snippets?

Dzięki Rich Snippets nasza strona będzie klikana znacznie częściej, nawet jeśli nie znajdzie się w kilku pierwszych wynikach wyszukiwania. Tym sposobem zwiększa się tzw. „klikalność”, zapewniając większy ruch na stronie. Poza tym wynik Google opatrzony dodatkowymi informacjami jest bardziej wartościowy, gdyż pozyskani w ten sposób internauci okazują się „wierniejszymi” klientami/użytkownikami. Najważniejsze jest jednak to, że witryny z Rich Snippets od razu przyciągają wzrok użytkowników wyszukiwarek.

W jaki sposób uruchomić Rich Snippets na swojej stronie?

Przede wszystkim trzeba odpowiednio oznaczyć treści które mają być wyświetlanie w wynikach wyszukiwania. W tym celu można posłużyć się jedną z trzech technik:

  • mikroformatami
  • mikrodanymi,
  • RDF-em.

Wszystkie te metody i sposób ich zastosowania są dokładnie opisane na stronach pomocy Google, więc warto z nich skorzystać. Na pewno po wybraniu konkretnego standardu i opisaniu nim danych należy zgłosić to do Google przy pomocy specjalnego formularza https://support.google.com/webmasters/contact/rich_snippets_feedback. Wcześniej można także przetestować poprawność wprowadzonych zmian, korzystając z narzędzia http://www.google.com/webmasters/tools/richsnippets.

Póki co niewiele osób korzysta z Rich Snippets, dlatego warto zmodyfikować swoją stronę i zapewnić jej lepszą widoczność w wynikach wyszukiwania. Tym samym można mieć pewność, że liczba odwiedzin znacznie wzrośnie.

darmowa wycena, strony internetowe, bannery reklamowe, wizytówki, ulotki, sklepy internetowe, litery przestrzenne

 

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.